BOTY NA MOTORKU

BOTY NA MOTORKU

Boty na motorku je opět nutné vybírat podle typu motorky, na které budete jezdit. To ovšem není jediným kritériem pro správný výběr a zaměřit by jste se měli i na počet chráničů v botě, i zde totiž platí pravidlo, že čím více chráničů, tím lépe.

O takovém základním rozdělení bot by jste se předem měli informovat, rozdělují se ale hlavně podle užití – cestovní, sportovní či motocross apod. To, jak boty vypadají nebo jak jsou designově vybavené by mělo být až tím posledním kritériem při výběru. V první řadě by jste se měli zaměřit hlavně na bezpečnostní prvky. Ochrana kotníku a chodidla je tím nejdůležitějším.

Boty by měli pevně sedět, ale ne tak pevně, aby jste v nich nemohli svobodně hýbat nohou. Boty, které sahají až nad kotník mají hned několik výhod. Noha je celkově dobře zpevněná a tak zajišťuje i lepší manipulaci s motorkou, při sklouznutí nohy z motorky je kotník zcela chráněn od spálení. Důležitá je ale i podrážka. Ta b měla být vyrobena z tvrdé a nemastné gumy, chybět by ale neměl ani podpatek nebo alespoň jeho náznak. Díky podpatku totiž bota dokonale zapadne do stupačky a nebude vám po ní cestovat během jízdy.

U zapínání boty si dejte pozor hlavně na to, aby bylo vše dobře doplé a zapínejte boty vždy podle toho, jak udává výrobce.