HELMY NA MOTORKU

HELMY NA MOTORKU

O tom, že helma na motorku je tou nejdůležitější součástí výbavyani není nutné diskutovat. Při výběru je tedy nutné dát ten největší pozor ať už vybíráte helmu pro sebe nebo pro osobu, která bude sedět na motorce za vámi.

Pokud jezdíte po městě na skútru nebo jen o víkendu vytáhnete svého choppera a jedete se jen tak projet krajinou na návštěvu k rodině, vystačíte si bohatě s otevřenou helmou. Jestli ale své Enduro proháníte po českých silnicích téměř denně a dokonce i ve vysokých rychlostech, rozhodně se zaměřte spíš na helmy uzavřené. Pamatujte i na to, že u otevřených helem je nutné, podle vyhlášky mít brýle. O tom, jaké brýle použijete se nikde nic neříká a výběr tedy záleží jen na vás. Ještě před tím, než do helmy investujete se rozhodně zaměřte i na její homologaci. Některé jsou totiž v České republice prodávány jako homologované a přitom tomu tak vůbec není.

Podle použitých materiálů se pochopitelně odvíjí i odolnost helmy proti nárazu a hmotnost přilby. Každý z nás by pochopitelně chtěl mít na hlavě co nejlehčí helmu, která by nijak nezatěžovala jeho krk. Většina helem je v současné době vyráběny jako velice lehké helmy, které zároveň poskytují maximální ochranu. Pozor si dejte i na správný výběr zapínání.