MOTORKY

MOTORKY

Motorky jsou v současné době velice oblíbené. Spousta z nás si ale uvědomuje, že je nutné do pořízení nové motorky poměrně dost investovat. A to nejen do samotného stroje, ale především do povinného vybavení a příslušenství, které je pro pohodlnou jízdu nezbytné.

Protože se snaží většina z nás ušetřit, šetří už na samotném pořízení motorky. Obvykle není motorka kupována nová, ale ojetá, od nějakého dealera nebo z bazaru. Vždy je lepší investovat do nové motorky a projít si tím kolotočem –přihlášení vozidla, nákup vybavení, papírování, první servis nebo úprava motorky.

Při výběru nové motorky rozhodně není vhodné přeceňovat své dovednosti. Pokud máte zkušenosti s jízdou na staré dědově motorce někde na polňačkách na vesnici, rozhodně si nekupujte výkonnou mašinu, která by vás mohla položit do kolen. Raději se smiřte s faktem, že budete muset nějakou dobu jezdit se slabší motorkou, kterou prodáte, až načerpáte patřičné zkušenosti.

Statistiky mluví sami za sebe a všichni dobře víme, že většina nezkušených motorkářů, kteří si koupily silné motorky nakonec skončily v nemocnici. S výběrem rozhodně nespěchejte pokud nevíte, co sami chcete. Pokud jste si ale stejně vybrali svoji vyvolenou rozhodně se v prodejně nestyďte a předem si vyzkoušejte jednu jízdu. Taková krátká projížďka by totiž mohla rozhodnout hlavně při rozhodování se mezi dvěma motocykly. Nakonec, vybrat tu pravou je přece jen zdlouhavý a náročný proces.