OBLEČENÍ NA MOTORKU

OBLEČENÍ NA MOTORKU

Základním oblečením na motorku je pochopitelně kombinéza nebo kalhoty a bunda, helma, boty a rukavice. To co se bude nacházet pod tímto oblečením už příliš nehraje roli. Pod kalhoty není vhodné brát si jakékoli jiné kusy oblečení, pod bundu je možné vzít si obyčejné tričko, mikinu nebo svetr.

Jak ale správně vybrat oblečení na motorku aniž by jste v budoucnu litovali? Poměrně snadno a to hned, jak si zjistíte všechny důležité informace. Kombinéza na motorku bude jasnou volbou pokud jezdíte závody a to jak silniční, tak i cross. V opačném případě se rozhodně spokojíte jen s kalhotami a bundou, určené speciálně na motorku. Při zkoušení tohoto oblečení je nutné, aby jste udělali dřep a předklonily se vpřed. Oblečení vás nesmí na žádném místě táhnout a kůže se nesmí natahovat. Nejlepší pro vás bude, když si koupíte oblečení, které je určeno do deště a zvlášť si zakoupíte návleky, které je možné použít ve chvíli, kdy začne pršet a vy budete momentálně na cestách.

Takové návleky je možné zakoupit jak na rukavice, tak i na boty, případně se poohlédnout po nějaké té kombinéze do deště. Je nutné, aby jste měli na paměti, že kombinéza, která je určena do deště neposkytuje žádnou ochranu proti pádu.

Mnohdy je lepší zmoknout, kožené oblečení bude mokré, ale vy budete zdraví a chránění po celou dobu vaší jízdy.