RUKAVICE NA MOTORKU

RUKAVICE NA MOTORKU

Pokud se půjdete podívat do obchodu nebo se jen podíváte na internet zjistíte, že nabízených párů motorkářských rukavic je dnes víc než dost. Otázkou je, které rukavice budou pro vás ty nejlepší a jaké si vybrat, nemluvě o moderních zařízeních a on-line aplikacích.

Jestli o výběru rukavic něco víte, tak s výběrem nebudete mít pravděpodobně problém. Při výběru totiž záleží i na jejich účelu a na jaké motorce budete jezdit. Motocyklové rukavice by měli mít tu pravou velikost, měli by na ruce dokonale sedět a být skutečně tak akorát. Záleží i na tom, zda potřebujete rukavice dlouhé nebo krátké a od toho se právě odráží i výběr, podle typu vaší motorky.

Rukavice jsou vyráběny nejčastěji z kůže a pevných nylonových materiálů, v případě, že by jste z motorky spadli, tak vám tu největší ochranu poskytne rozhodně kožená rukavice. Někteří výrobci nabízejí rukavice s podšívkou. Ty jsou vhodné hlavně pro jízdu v zimě nebo na podzim. Zajišťují totiž maximální teplo pro ruce, ale je nutné si je předem vyzkoušet, aby jste zjistily, zda se vám v nich příliš nepotí ruce.

Vzhledem k tomu, že jsou rukavice nepromokavé, tak je rozhodně nezbytné, aby jste vzali v potaz fakt, že se nesmí prát v pračce. A to platí i u ostatního oblečení, které je určené na motorku.